
Coraz więcej urządzeń opartych jest o standardy przesyłu danych 2,5GBASE-T, czy też 5GBASE-T. W technice Ethernet zawarto standardy wykorzystywane w budowie głównie lokalnych sieci komputerowych (LAN). Artykuł skupia się na trzech z nich.
Zdalnie sterowana listwa zasilająca NETIO PowerPDU 4C i Zdalnie sterowana listwa zasilająca PowerBOX 3PE to profesjonalne produkty od czeskiego producenta umożliwiające zdalne zarządzanie dystrybucją energii. W tym artykule przedstawiona została podstawowa konfiguracja urządzenia.
STE2 R2 to niezawodne urządzenie umożliwiające monitorowanie środowiska w odległych lokalizacjach. Dostępne jest między innymi połącznie WiFi oraz LAN, powiadomienia Email, monitoring SNMP oraz usługi chmurowe. Poniższy artykuł przedstawia w jaki sposób podłączyć i skonfigurować urządzenie.
Oprócz fizycznych urządzeń w systemie monitorowania środowiska ważnym elementem jest również oprogramowanie, które ułatwia zarządzanie i przeglądanie poszczególnych elementów systemu.
Dostęp zdalny do wszelkiego rodzaju urządzeń sieciowych to podstawowa funkcja tego typu urządzeń. Obecnie coraz większa ilość producentów decyduje się na przygotowanie bezpłatnego dostępu do swoich rozwiązań. Jednym z przykładów jest HWgroup z portalem HWg Cloud przeznaczonym dla swoich urządzeń z serii STE i Poseidon.
Pomieszczenia poddawane ciągłym obciążeniom termicznym wymagają stałych warunków klimatycznych aby urządzenia w nim pracujące mogły działać niezawodnie w trybie pracy ciągłej.
Listwa zasilająca RPDU to inteligentna listwa dystrybucji zasilania, dającą pełną kontrolę nad zainstalowanymi urządzeniami w szafie rackowej.
Monitorowanie parametrów elektrycznych oraz kontrola zasilanych urządzeń w serwerowni, są ważnym aspektem osiągania wysokiej niezawodności stabilnie działającego Data Center.
Okablowanie strukturalne, które stanowi szkielet sieci komputerowej, występuje w wielu odmianach różniących się kategorią oraz rodzajem izolacji. Parametry fizyczne okablowania mają istotne znaczenie podczas jego dobru przy budowie sieci LAN.
Często Nasi klienci zadają pytanie: na czym polega różnica pomiędzy serwerową i telekomunikacyjną szafą rack? Zdarza się bowiem, że spotykają oni problemy podczas montażu w szafie urządzeń takich jak serwery czy NASy.